Hubertus Spalski 8-9.10.2022

Hubertus Spalski 8-9.10.2022

01.10.2022

Hubertus Spalski to największa plenerowa impreza myśliwska i jeździecka w Polsce, która zyskuje już europejską rangę. Jeździectwo i polowania zawsze były rozrywką elitarną i ekskluzywną, a tak reprezentacyjne i urocze miejsce jak Spała jest doskonałą oprawą dla przedstawienia naszych tradycji i dziedzictwa kulturowego. Impreza ma charakter otwarty. Ze względu na bogaty program jest bardzo ciekawa, żywa i każdy może wziąć w niej aktywny udział.

Hubertus Spalski jest imprezą dwudniową. 

W sobotę tradycyjnie odbywa się część myśliwska imprezy. Dla osób nienależących do grona zaproszonych myśliwych najciekawszą częścią sobotniego programu będzie pokot, który odbędzie się na placu przy stawie. Pokot to bardzo malownicza tradycja wykładania upolowanej zwierzyny na placu, odgrywania sygnałów na trąbce odpowiednio do ilości upolowanych zwierząt różnych gatunków i inne tradycyjne myśliwskie rytuały.
Na placu przy stawie w centrum Spały odbedzie się również część artystyczna: występy na estradzie, wystawa psów myśliwskich itd.

W niedzielę rozpocznie sie Hubertus konny. Od kilku lat to najbardziej widowiskowa część Hubertusa.

Jak co roku odbędzie się ona na łąkach pomiędzy Spałą i Brzustowem (trzeba przejechać przez most na Pilicy i za mostem skręcić w lewo, dojazd jest świetnie oznaczony). Na łące będą rozstawione namioty, gdzie tradycyjnie będzie co zjeść i wypić, będą też wystawcy ubiorów i sprzętu myśliwskiego. Przede wszystkim jednak będzie na co popatrzeć gdyż imprezie bedą towarzyszyły pokazy jeźdców, sokolników, łuczników, myśliwych i hodowców psów. Będzie możliwośc przejażdzki powozami konnymi. Jak co roku bardzo piękna i emocjonująca będzie pogoń za lisem. Trudno w innym miejscu zobaczyć na raz tyle pięknych koni...

Pozostałe wydarzenia

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij